Contemporary Curated
Contemporary Curated
Composition n° 97
April 7, 02:13 PM GMT
18,000 - 25,000 EUR
Bertrand Lavier
b. 1949
Composition n° 97
signed and dated 1997 on the reverse
acrylic on roadsign
71,7 x 71,7 cm ; 28¼x 28¼in.
Executed in 1997.
Bertrand Lavier
b. 1949
Composition n° 97
signé et daté 1997 au dos
acrylique sur panneau de signalisation
71,7 x 71,7 cm ; 28¼x 28¼in.
Exécuté en 1997.